„Na jaře tak bylo nutné pokácet pět zcela suchých stromů. Vzhledem k aktuálnímu stavu zbylých dřevin jsme s vedením Sladovny jako nejvhodnější řešení zvolili jejich kompletní výměnu,“ upřesnil Ondřej Kofroň z odboru životního prostředí MÚ Písek.

Kromě kácení se mají na nádvoří Sladovny také odfrézovat a odstranit pařezy a částečné vyměnit půda ve výsadbových jámách. Nahradí je devět třešní Sargentových – odrůdy Rancho, jeden javor babyka a v blízkosti fontány se pak nově objeví i převislá vrba. „Volbu dřevin jsme předem konzultovali s architektem nádvoří a s vedením Sladovny. Viditelnou změnou budou úzké a vzdušné koruny, které již nebudou vyvolávat pocit stísněného prostoru. Vysazované třešně spadají do skupiny sakur, a proto na jaře prostor oživí růžovými květy a na podzim své listy zbarví do červena. Nádvoří tak získá novou dynamiku,“ dodal Ondřej Kofroň.

Veškeré výsadby na nádvoří se mají dokončit během letošního podzimu, se začátkem turistické sezony tak Sladovna přivítá své návštěvníky v nové zeleni.