„Městské služby Písek část nově zrekonstruované silnice nepřevzaly. Zhotovitel akceptoval veškeré připomínky ze strany investora a znovu vyfrézuje nekvalitně položený povrch vozovky v jízdním pruhu ve směru do centra města a položí nový," potvrdil mluvčí města Roman Ondřich.

Oprava bude znamenat další uzavírku této vytížené ulice, což se pochopitelně lidem nelíbí. „Zákazníci se 
k nám neměli jak dostat, nedalo se tady ani zaparkovat, což nám snížilo prodej," konstatovala prodavačka Jitka Jelínková z prodejny, která sídlí v Nádražní ulici. „Město si zaplatí nejlevnější firmu, a pak to podle toho vypadá," doplnila.

V úterý 26. srpna by měla oprava začít a nejpozději do soboty 30. srpna být hotová. „Byla jsem ráda, když se to konečně dodělalo a teď jsem naštvaná, že se to bude opravovat znovu. Nedalo se tudy ani procházet a autem jsem to musela objíždět okolo nemocnice, což zdržuje," uvedla Písečačka, která si nepřála zveřejnit jméno.

Práce prováděla stavební společnost Skanska, jejíž vyjádření se včera nepodařilo získat.

Od úterý 26. srpna nejpozději do soboty 30. srpna bude Nádražní ulice průjezdná opět pouze jednosměrně, a to ve směru od centra. V opačném směru bude objížďka přes Husovo nám., kde bude umístěna i náhradní autobusová zastávka MHD.