Kolem stovky vstupenek už koupili lidé  na městskou slavnost Dotkni se Písku, která se koná druhý červnový víkend. Předprodej začal v pondělí v kulturním domě a kině Portyč.

Vstupné je o padesát korun vyšší než loni, lidé i letos získají pamětní minci.

„Chodí zatím hlavně starší generace. I když je vstupné letos sto korun, tak si zatím nikdo nestěžuje. Chápou, že jinak to není možné, když jenom vstupenka na koncert Vlasty Redla nebo kapely MIG 21 stojí obyčejně okolo 300 korun," podotkla Iveta Hodoušová z Centra kultury Písek.

Pamětních mincí věnovaných píseckému výtvarníkovi Františku Doubkovi je omezený počet, deset tisíc kusů. Prodávají se i samostatně.  Málem však letos nebyly. Finanční výbor zastupitelstva doporučil nedávat na mince 300 tisíc korun.

„Mince budou mementem za skvělým člověkem, který Písek proslavil," zdůraznila místostarostka Hana Rambousová. Výboru se nezdála výše částky. „Nebudeme každý rok dávat na mince tolik peněz," ujistil starosta Ondřej Veselý.


Dotkni se Písku
Vstupné bylo letos stanoveno na 100 Kč v předprodeji  a 150 Kč na místě. Předprodej končí v pátek  8. června ve 12 hodin.  Senioři  nad 70 let a děti do výšky 130 cm vstupné neplatí.