Další místa, kde mohou hotovostí přispět i ti, kteří na mše nechodí, ale chtějí, aby kostel jako dominanta obce zůstal zachovaný, jsou na obecních úřadech – v Čimelicích, Rakovicích a Smetanově Lhotě.

„Rozeslali jsme i letáčky a složenky do domácností v Čimelicích, Krsicích a Rakovicích a v září je rozešleme ještě do Smetanovy Lhoty," doplnila Marie Vlčková. Část peněz na nejnutnější opravy, které potřebuje především střecha kostela včetně krovů, už sice mají, ale ještě to nestačí. Podle faráře Františka Hemaly předpokládají, že by oprava střechy mohla stát kolem 2,5 milionu korun. „Ve výběrovém řízení jsme vybrali jednu z nejnižších nabídek, a to od firmy Vertigo Písek, která se zabývá rekonstrukcemi historických objektů. Je to zkušená firma a spolehlivá. Viděli jsme, co už opravili," upřesnil František Hemala. Předpokládají, že by práce na střeše mohly začít v říjnu. Do té doby doufají, že se sbírka rozroste. Sama farnost má na opravu střechy vyčleněných dvě stě tisíc korun.

Ještě tři miliony korun bude podle připraveného projektu farnost potřebovat na opravy budovy včetně fasády. Chce sice podat žádost o dotaci na Ministerstvo kultury, ale pro jistotu se s žádostí o pomoc obrací i na okolní obce nebo podnikatele. „Chceme kostel uchovat jako kulturní památku pro další generace, aby si lidé i v budoucnu uvědomovali, jak byli jejich předkové šikovní. Památky navíc zviditelňují i náš stát ve světě, kde nám je závidí," dodal František Hemala.

To, že je kostel nedílnou součástí Čimelic, připomněl na jednání zastupitelů také zastupitel Tomáš Vala. Shodli se pak na tom, že o způsobu pomoci rozhodnou na příštím jednání.