V tomto týdnu začala v ulici Na Spravedlnosti oprava starého vodovodu. Stavba se bude provádět ve třech etapách. První etapa opravy, na které se momentálně pracuje, vede od křižovatky ulic Jeronýmova a Na Spravedlnosti k objektu 15. MŠ v Erbenově ulici. „Druhá etapa se bude provádět od školky až po křižovatku s Denisovou ulicí a třetí etapa opravy povede od křižovatky s Denisovou ulicí ke křižovatce se Sedláčkovou ulicí,“ uvedl Roman Honzík, jednatel Vodárenské správy Písek. Doplnil, že během každé etapy bude uvedený úsek komunikace neprůjezdný. Přístup ke školce však zůstane po celou dobu zachován.

Vodovod zde byl postavený v 60. letech. Je tedy v havarijním stavu a často se musely řešit opravy. „Lidé si stěžovali na kvalitu vody, měli v ní i písek. Proto jsme už dlouho plánovali rekonstrukci vodovodu v této ulici,“ poznamenala místostarostka Petra Trambová.

Prozradila také, že součástí třetí etapy bude i nové dopravní značení. „Jedná se o širokou ulici, takže bude možné parkovat pod zdí městského areálu kolmo, čímž zhruba zdvojnásobíme parkovací kapacitu,“ doplnila místostarostka.

Rekonstrukci provádí společnost Strabag za necelé čtyři miliony korun. Trvat by měla dva měsíce, tedy do poloviny července.