Chcete vědět, kdy 
a v jakém rozsahu se zavře centrum města kvůli slavnosti Dotkni se Písku, která zítra začíná? Odpověď rozhodně nenajdete na internetových stránkách akce. Ty sice září barvami, ale podle odborníka jde o amatérskou práci. Web 
dotknisepisku.cz má stejnou podobu jako loni a pořadatel slavnosti, kterým je Centrum kultury Písek (CKP), zatím neplánuje jeho změnu.

„Minulý rok převzal internetové stránky slavnosti  brigádník, který už je nyní stálým zaměstnancem centra.  Stránky trochu vylepšil, jsou nyní ve verzi dynamické," uvedl technik Centra kultury Písek Ladislav Marek.

Nad vylepšením stránek kroutí hlavu profesionální tvůrce webu David Lengyel. „Vylepšil? Kristepane, jak to vypadalo před tím? Je vidět, že se jedná o práci nejspíš nějakého studenta," podotkl David Lengyel.

„Přijde mi to trochu moc barevné a nelíbilo se mi, že se pořád pouští sám zvuk. Jinak mi ale přijdou stránky přehledné," hodnotí web slavnosti Simona Kubišová z Písku.

Pokud by chtělo CKP moderní web, muselo by sáhnout do rozpočtu. „Za zhruba maximálně padesát tisíc korun by mělo město responzivní web 
s redakčním systémem a odpovídající grafikou," uvedl David Lengyel. CKP má rozpočet na slavnost 2,7 milionu korun, zda se mu podaří náklady vyrovnat příjmy, zjistí podle počtu prodaných vstupenek. Investice do nového webu tak není priorita, jak potvrzuje Ladislav Marek.

„Můžeme se na úpravu stránek podívat. Je otázka, jestli vynaložit tolik peněz na jednorázovou akci," podotkl zaměstnanec CKP.

Weby akcí
„Jedná se nejspíš o práci nějakého studenta," hodnotí internetové stránky městské slavnosti Dotkni se Písku www.dotknisepisku.cz webdesigner David Lengyel. „To už je jiné kafe," poznamenal na adresu webu Cipískoviště.