Obyvatelé Milevska si mohou i letos za pomoci půjček od města vylepšit bydlení. Milevsko na fond rozvoje bydlení v rozpočtu vyčlenilo půl milionu korun.

„O tyto půjčky je poměrně velký zájem, každý rok rozdělujeme přibližně jeden milion korun," konstatoval na zasedání zastupitelů starosta Zdeněk Herout.

Obyvatel města Jiří Koliha se domnívá, že částka půl milionu korun je příliš nízká. „To je nic pro lidi. Podle mě jste měli v rozpočtu počítat nejméně s milionem," řekl na jednání Jiří Koliha.

Zastupitel Miroslav Doubek stejně jako loni zopakoval, aby město půjčky propagovalo nejen ve svém zpravodaji, ale i v dalších médiích.

Město stanovilo úrok čtyři procenta a obyvatelé si například mohou půjčit částku do 25 tisíc korun na výměnu oken starších deseti let nebo maximálně dvacet tisíc korun na zřízení malé čističky.

Podle místostarosty Martina Třeštíka není půjčka úročená čtyřmi procenty zas tak zázračně výhodná. Připomněl, že město stejně jako banky musí vyžadovat  zajištění nemovitostí. „Asi snad jedině z hlediska procedury to pro lidi bude jednodušší. Momentální situace zas tak příznivá není. Chci připomenout, že Písek snížil úrokovou sazbu právě pro to, aby půjčky byly přístupnější," uvedl Martin Třeštík.

Půjčky z fondu rozvoje bydlení nabízejí i další obce, například Kovářov, Bernartice nebo Božetice.