Zbelítov – Úterní (30. dubna) tradiční stavění máje ve Zbelítově doplní jako vždy svoz čarodějnických figurín, které jsou rozmístěné u jednotlivých domů ve vsi, na Pahorka. Tam pak budou upáleny na hranici. Tuto originální tradici tu založili před čtyřmi lety.

Ve středu 1. května se tu bude konat druhý ročník recesistického prvomájového průvodu napříč Zbelítovem. Letos bude na téma 1. máj – lásky čas. Sraz účastníků vystrojených na toto téma je v 15 hodin u Šrámků na dvoře (roubenka dole na návsi).

Kovářov – Obec Kovářov pořádá ve spolupráci s SDH Kovářov Velký čarodějnický slet. Přijďte v úterý 30. dubna v 18 hodin na vrch Lipný v Kovářově. Připraveny budou soutěže pro děti, hledání pokladu a vyhlášení nejhezčí čarodějnice a čaroděje.

Vráž – Obec Vráž, místní dobrovolní hasiči a spolek V.R.A.Ž. pořádají 30. dubna v 16 hodin tradiční stavění májky spojené jako každoročně s příjezdem čarodějnic a s jejich vystoupením. Pro zúčastněné bude připraveno občerstvení a pohoštění, pro děti pak opékání špekáčků u čarodějnické hranice a posezení v hostinci Na Zbrojnici.

Bernartice – Městys Bernartice a TJ Sokol Bernartice zvou děti a malé a velké čarodějnice a čaroděje na čarodějnický rej, který se koná 30. dubna v Bernarticích od 18.30 hodin na hřišti u sokolovny.

Ještě předtím začne v 17.30 hodin stavění májky na náměstí. Těšte se na soutěže a opékání špekáčků.

Ve středu 1. května bude na náměstí prvomájový jarmark a na radnici výstava léčivých rostlin.