Pekelné rejdění, Mikuláš, andělé, hudba, tanec, soutěže a hry. To všechno čeká nejen na děti v píseckém Divadle Pod čarou. Mikulášská nadílka se tady uskuteční v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

Téhož dne zavítají Mikuláš, čert a anděl i do Mirotic. Mikulášská nadílka se koná v sokolovně od 14 hodin, kdy akci zahájí dětská diskotéka a volná zábava pro děti. O půl hodiny později bude připraveno loutkové divadlo Nitka Písek se svým představením a v 15.30 hodin bude pokračovat dětská diskotéka a soutěže pro děti. V 16.45 hodin pak přijdou tolik očekávaní Mikuláš, čert a anděl.

V Bernarticích spojili mikulášskou nadílku s diskotékou. Vstupné na akci, která se koná v sobotu od 14 hodin v sokolovně, je zdarma.

Diskotéka čeká i na děti v Kostelci nad Vltavou. Mikulášskou nadílku tu přichystali na sobotu Kostelecké cvičenky, které slibují, že přijde Mikuláš s andělem a čerty. Vstupné pro dospělé je dobrovolné, děti nic neplatí.

Na Mikulášskou nadílku se mohou těšit i kestřanské děti. Klub kestřanských žen ji připravuje na neděli od 15 hodin v místní tělocvičně.

Ve středu 5. prosince dorazí Mikuláš se svou družinou na písecké Velké náměstí. Od 16 hodin tady bude k vidění  show s mnoha světelnými, zvukovými a pyrotechnickými efekty. Čekání na příjezd Lucifera  v doprovodu démonů a na Mikuláše s anděly vyplní zábavný program.

Mikuláš a čerti zavítají do Sepekova také ve středu 5. prosince. Uvítá děti na náměstí a předá jim balíček. Dárky shromažďuje knihovna nebo je rodiče mohou donést přímo na náměstí.

Ražické děti se mohou těšit na Mikulášskou nadílku v sobotu 8. prosince. Čekání na ni jim zpříjemní pohádka Kuba a loupežníci v podání Strunkovického ochotnického spolku. Začátek akce je ve 14 hodin v ražickém obecním sále. Po pohádce přijde Mikuláš, anděl a čerti.

Mikulášskou besídku v Králově Lhotě pořádají dobrovolní hasiči ve spolupráci s obcí. Uskuteční se v sobotu 8. prosince od 15 hodin v místním pohostinství. Nebude chybět bohatá nadílka ani pekelný tanec.