Už v druhé polovině listopadu měli řidiči na parkovišti před nemocnicí stát jen na parkovací hodiny. Žádné cedule upravující režim stání se však neobjevily. Naděje, že by nakonec město parkování neomezilo, je ale lichá. „Jde jen o zdržení vinou úředního šimla. Jedna z obeslaných právnických osob si nevyzvedla oznámení, takže se vše protáhlo. Už příští týden ale počítáme s osazením cedulí a novým režimem," řekl včera vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Písku Michal Kovařík.

Parkoviště před nemocnicí je od rána do odpoledne beznadějně naplněné. „Největší místo na parkování zabírají lidé z průmyslovky," myslí si Alena Kašparová. Právě to by se mělo s novým režimem změnit. Řidič, který přijede mezi šestou hodinou ranní a šestou odpolední, bude muset mít v autě parkovací hodiny. Ty při vystoupení nastaví a do dvou hodin se musí vrátit a z parkoviště odjet. „Městská policie bude kontrolovat i to, jestli si někdo hodiny nepřetáčí," varoval Michal Kovařík.

Pohled z druhé strany závory

„Největším benefitem parkování v nemocnici za poplatek je viditelné zklidnění areálu právě pro pacienty a pro práci personálu, 
o dýchání méně zplodin za okny vyšetřoven ani nemluvě. Právě proto ani zaměstnanci zdravotníci nesmí do areálu, pokud se nerozhodnou za celou dobu stání platit. Ten klid, to je ta výhra, nikoliv mít plně obsazené parkoviště a mít po třiceti minutách tržbu," zdůrazňuje ředitel Nemocnice Písek Jiří Holan. 
V areálu nemocnice je od března zdarma 30 minut, pak se platí.