Původně měla být akce dvoudenní, ale od toho nakonec obec ustoupila. „Bude to spojené i se srazem rodáků a jelikož tady bohužel nemáme žádné ubytovací kapacity, je dost pravděpodobné, že by se tady rodáci, kteří tu nemají u koho zůstat, stejně nezdrželi do dalšího dne. Nakonec jsme se tedy rozhodli pro jednodenní program," vysvětlil starosta Smetanovy Lhoty Slavomír Harbáček.

Sobotní program začne v 10 hodin mší, po které bude následovat slavnostní zahájení oslav. Pokračovat se bude po 12. hodině, a to odděleně. Žít to bude jak na návsi, tak i na hřišti a každý si bude moct vybrat, co je mu bližší. „Na návsi to budou mít na starost hasiči, kteří připraví bohatý program nejen pro děti," pokračoval starosta. Hasiči nachystají ukázky jak historické, tak i současné techniky, požárního sportu a další zajímavé věci včetně večerního ohňostroje a ohňové show. Kromě toho se tady během dne vystřídá několik hudebních kapel různých žánrů.

Na fotbalovém hřišti se od 13. hodiny odehraje předzápas a to hlavní přijde na řadu o dvě hodiny později – zápas, ve kterém se utká tým Smetanova Lhota A proti mužstvu slavných osobností, které pozval rodák Honza Koller.

Večer se sejdou všichni návštěvníci na návsi, kde bude program pokračovat.

Obec požádala na pořádání oslav o grant z Jihočeského kraje. „Chtěli jsme sto padesát tisíc korun, ale dostali jsme jen třicet tisíc korun, takže ještě zkoušíme oslovovat různé sponzory a nějaké peníze sehnat. Od toho se bude odvíjet přesné doplnění programu, především co se týče hudebních kapel," doplnil Slavomír Harbáček.
Přesný program červencových slavností by měl být známý na přelomu května a června.