Stavební ruch se konečně vrátil na most přes řeku Lomnici v Miroticích ve směru na Lučkovice. Práce tu stály od začátku září, kdy společnosti SDS Exmost došly provozní prostředky a musela tu skončit.   

V její započaté práci už dva týdny pokračuje firma Habau. „V Miroticích byly zahájeny práce na dostavbě mostu s novým dodavatelem stavebních prací. Ve čtvrtek by se měla betonovat nosná konstrukce. Pokud budou vhodné klimatické podmínky, tak doufáme, že most do zimy dostavíme tak, aby mohl být průjezdný pro auta," uvedl mluvčí Krajského úřadu Jihočeského kraje Radek Šíma. 
  

Rekonstrukci mostu doprovázejí od letošního jara komplikace. Společnost SDS Exmost musela začít s bouracími pracemi místo ve druhé polovině března až na začátku května, protože se ukázalo, že je nutné přeložit kabel O2. Mezitím tam někdo ukradl části připraveného dopravního značení. Na konci léta společnosti způsobily finanční problémy dvě velké stavby na severní Moravě a v severních Čechách. Peníze už nezbyly ani na zdejší jednoduchou stavbu.

„Trošku je kuriozitou to, že na rozdíl od letošních komplikací byl most podle dochovaných záznamů původně postavený v roce 1938 v osmi pracovních dnech devíti lidmi," uvedl tajemník mirotického městského úřadu František Hřebejk.   

Místní si teď přejí, aby byl most dokončený, než napadne sníh. „Objízdná trasa byla ve velmi špatném stavu. Správa a údržba silnic (SÚS) Písek před dvěma týdny opravila její nejhorší úseky," uvedla starostka Martina Mikšíčková. Dodala, že pokud bude objízdná trasa trvat i přes zimu, přislíbila SÚS Písek, že ji bude udržovat. Město na to nemá potřebnou techniku.

Uzavírka

Most měl být původně zprovozněný do konce srpna. Teď bude záležet na počasí, zda se ho povede dokončit do konce roku.
Uzavírka vede řidiče od zavřeného mostu Kostelní ulicí přes náměstí Mikoláše Alše, Kopeckého ulicí přes most ve směru na Prahu a za ním doleva ulicí Zářečí do Hořejšího Mlýna a naopak.