Průjezd starou zástavbou Hradiště odpovídá době, ve které se statky a další budovy v této připojené části Písku stavěly. Silnice jsou úzké a chodníky se teprve postupně dostavují.

Zvláště nebezpečná situace vzniká v úseku od prodejny na náves v Hradišťské ulici. Na vyřešení tohoto problému, který ohrožuje řidiče i chodce, dlouhodobě apeloval Osadní výbor Hradiště. „Jezdí tudy autobusy městské hromadné dopravy a dokonce i kamiony. Někdy je to doslova o život," ohodnotil situaci Zdeněk Vacek z nové hradišťské zástavby.

Ještě letos by se situace měla změnit. „Město vykoupilo celý objekt číslo 9 a v současné době pokračuje jeho demolice," informoval Michal Fiedler z odboru investic a rozvoje MÚ Písek.

Dosavadní komunikace vede mezi dvěma domy v soukromém vlastnictví. „Byla jen jedna možnost, jak situaci vyřešit. Vykoupit objekt po jedné straně, zbourat ho, silnici rozšířit a vybudovat chodník pro pěší," uvedl místostarosta Josef Knot (TOP 09).

Dohodu o ceně pozemku a domu, na kterém se mezitím začala propadat střecha, se nedařilo dlouho dosáhnout. Zastupitelé na zasedání v květnu loňského roku nakonec souhlasili s návrhem majitelky na cenu 2,5 milionu korun. „Je to víc než je cena obvyklá v této lokalitě. Město ale pozemek nutně potřebuje. Jde o bezpečnost občanů," připomněl Luboš Průša (Jihočeši). Město zaplatí také vybudování oplocení.

Po demolici bude upraveno okolí a architekt zpracuje   návrh na vyřešení této lokality. Bude při tom vycházet z námětů Osadního výboru Hradiště.