Krádež v obchodě

17. července odpoledne řešila hlídka městské policie drobnou krádež v jednom ze supermarketů v ulici Nádražní. "Jednalo se o muže z Písku, který v obchodě odcizil montážní materiál. Hlídce se ke svému protiprávnímu jednání nedoznal. Po provedených nezbytných úkonech byl seznámen s tím, že událost bude předána ke správnímu řízení k dořešení," uvedl Miloš Ťupa.

Zraněný opeřenec

O den později strážníci vyjížděli mimo jiné do Nádražní ulice. Na operační linku 156 totiž dorazilo oznámení od ženy z Písku, která v Nádražní nalezla poraněné mládě rorýse. Hlídka si ptačí mládě převzala a převezla do Záchranné stanice živočichů Makov.

Elektrokontejner není charita

Krást věci z elektrokontejneru se nevyplácí. "19. července přistihla hlídka muže, který v Hradišťské ulici způsobil škodu na majetku tím, že z kontejneru na elektroodpad neoprávněně vyndával věci s úmyslem si je ponechat. Muži byla uložena pokuta," sdělil Miloš Ťupa.

Budil pohoršení

Na psychiatrii skončil muž, který 20. července v Chelčického ulici budil svým chováním veřejné pohoršení. Podle Miloše Ťupy pokřikoval a nadával kolemjdoucím a hostům nedalekého baru. "Muž se po spatření hlídky začal chovat vulgárně i vůči zasahujícím strážníkům a následně se pokusil z místa utéci. To se mu však nepodařilo a byl zpacifikován," popsal preventista. Muž nadýchal přes 0,5 promile alkoholu. "Vzhledem k jeho neustálým změnám chování byl na místo přivolán lékař, který rozhodl o jeho převozu na vyšetření do Českých Budějovic na psychiatrii," dodal.

Poškozená auta

Žena 20. července před 22. hodinou viděla, jak na parkovišti v Pražské ulici skupinka osob rozbila u zaparkovaného vozidla okno a z místa utekla. Obrátila se na linku 156. "Při příjezdu na místo hlídka zjistila, že u vozidla se nachází majitel. Hlídce sdělil, že byl po návratu k vozidlu napaden skupinkou osob, která mu odcizila nějaké věci z vozidla. Strážníci dotyčné dle popisu zadržela ve Vladislavově ulici. Jednalo se o tři muže z Písku, u kterých byly nalezeny odcizené věci. Hlídka muže zajistila a pro podezření ze spáchání trestné činnosti je předala hlídce Policie ČR," sdělil Miloš Ťupa.

Ilustrační foto.
Během dvou dnů řešili strážníci dva agresivní muže pod vlivem. Oba je napadali

Den poté se strážníci zabývali poškozováním zaparkovaných aut ve Vinařického ulici." Agresivní muž se po spatření hlídky začal chovat vulgárně i vůči zasahujícím strážníkům a jednoho z nich se pokusil napadnout. Vzhledem k jeho chování byl muž hlídkou za pomoci hmatů a chvatů zpacifikován," uvedl preventista s tím, že útočník byl ovlivněný alkoholem a případ si převzala Policie ČR.

Sloupky skončily v Otavě

Na linku 156 oznámil 22. července muž, že u Starého mostu jsou osoby, které vytrhly ze země kovové sloupky a hodily je do řeky Otavy. Souběžně s tímto hlášením byl zaznamenám tento incident na kamerách. Strážníci následně podle pokynů operátora dohledali skupinku pěti vandalů, ve které byly i dvě ženy. Zábava je vyjde draho, po uhrazení škody ještě přijde pokuta.