S požadavkem na vybudování hřiště přišli příznivci parkouru, kterých je dnes ve spolku Family of Move přes stovku. Jeho členové také v rámci otevření předvedli ukázky svého umění.

Hřiště cílí především na mládež, která se věnuje parkouru, ale možnost běžného cvičení a posilování nabídne všem zájemcům. Prvky jsou určené různě zkušeným sportovcům.

Součástí nového areálu je mobiliář pro rodiny s dětmi i starší generaci. Nechybí stojany na kola a hrací prvky pro nejmenší. Hřiště je součástí Otavské cyklostezky, z níž na něj upozorňuje informační cedule.

Náklady přesáhly dva miliony korun. Polovinu z toho pokryje dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech. Provozovatelem areálu jsou Městské služby Písek.

Parkour je sport francouzského původu, jehož základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B bezpečně, plynule, sebejistě a účinně za použití vlastního těla, a to prostřednictvím přemetů, salt a skoků při překonávání nejrůznějších překážek.