"V současné době je k vidění ve výběhu mládě lam krotkých a při troše štěstí se návštěvníkům ukáže i klokan Bennettův, který se zatím ukrývá ve vaku samice. Vzhledem k nízkým teplotám zůstávají zatím v teple zázemí kůzlata a jehňata nejmenších plemen koz a ovcí. Zhruba za tři týdny už se ale i tato mláďata navrátí s matkami do výběhu. V pavilonu Terárium se mohou návštěvníci těšit z prvních mláďat drápkatých opic," vyjmenovala nové přírůstky pracovnice komunikace Eliška Dušková.

Zhruba za dva týdny by měl přijít na svět i malý oslík, poník a další drápkaté opice.

Zdroj: Urbanová Jana

Zoo se může pyšnit čerstvými dvojčaty vzácných lvíčků zlatohlavých. Tyto malé opičky žijí v pralesích Brazílie a paří mezi nejohroženější savce světa. "Jelikož jsou však rodiče našich mláďat ještě nezkušení, je potřeba jim dopřát klid. V současné době jsou tedy v zázemí zoo a návštěvníci je nemají možnost spatřit. Jakmile si ale budeme jisti, že mláďata prosperují, budou i s rodiči přestěhováni do nové expozice, která je již veřejnosti přístupná," přislíbila Eliška Dušková.

Ředitel jindřichohradecké likérky Josef Nejedlý.
Likérka během války přišla o řadu odběratelů. Odřízli ji kvůli ruským vlastníkům

V průběhu zimních měsíců nastalo v zoo několik změn. Areál například opustil krkavec velký, který v rámci spolupráce mezi zahradami našel nový domov v Zoo Brno. Jeho voliéru teď obývají sovy pálené. "Zcela novými obyvateli zoo se stali satyrové modrolící. Novinkou je dále výběh syslů obecných, jejichž chovem jsme se zároveň zapojili do obnovy jejich populace ve volné přírodě. Mláďata u nás narozená budou tedy v určitém věku vypouštěna zpět na vybrané lokality v České republice. V neposlední řadě dojde k otevření jihoamerického celku. V této části se mohou návštěvníci těšit na kotuly veverovité, lvíčky zlatohlavé a papoušky ara," vyjmenovala Eliška Dušková. Hlavní návštěvnická sezona v Zoo Na Hrádečku začne 1. dubna.