Na pohádkovou cestu se mohou v sobotu vydat děti a jejich rodiče ve Slabčicích. Start je v době mezi 14. a 15. hodinou od kulturního domu. Na účastníky čeká cesta plná pohádkových postaviček, úkolů a zábavy. Na závěr bude opékání vuřtů před kulturním domem. Akce se koná i za deště, proto pořadatelé doporučují vzít si s sebou pláštěnky a holinky.

Kulturní výbor zastupitelstva obce Záhoří připravil na sobotu od 15 hodin v parku v Dolním Záhoří dětský den. Na děti bude čekat spousta soutěží. Za každý splněný úkol získají dukát, za který si mohou koupit různé odměny. V podvečer následuje divadelní představení Bylo nás pět v podání Prácheňské scény Písek.
Závody na kolech se konají v sobotu v Kestřanech. Start je ve 14 hodin u místní mateřské školy a závodit se bude ve čtyřech kategoriích, a to do čtyř let, do sedmi let, do deseti let a do patnácti let.

Dětský den se bude v sobotu konat také ve Varvažově, a to od 15 hodin na návsi u rybníka.

Pohádku ke dni dětí nachystal na sobotní 15. hodinu milevský dům kultury. Návštěvníci se mohu těšit na Nezbedné pohádky v podání Divadla Andromeda. Představení se koná v amfiteátru.

Obec Hrejkovice zve v neděli všechny děti na dětský den, který se bude konat od 14 hodin na hřišti u Hrejkovického rybníka. „Vezměte si s sebou jízdní kolo a helmu," vzkazují organizátoři.

K Mezinárodnímu dni dětí připravilo písecké kino Portyč dvě akce pro děti a mládež. Dnes (1. června) od 16 hodin se uskuteční netradiční filmové odpoledne, během kterého si děti budou moct ve vestibulu kina vyzkoušet malování na dřevo nebo sledovat v sále pásmo krátkých animovaných filmů. 
V 18.30 hodin pak kino nabídne předpremiéru nového dílu amerického filmu Želvy Ninja 2. Ten se pak bude hrát až do neděle. Dnes v 17 hodin hraje film Želvy Ninja 2 také kino v Protivíně. S námi máte možnost vyhrát vstupenky na sobotní představení filmu ve 3D v Písku. Musíte jen zavolat dnes v době od 13 do 13.10 hodin na telefon 382 219 085 a odpovědět na otázku, kolik obojživelníků tvoří ústřední partu filmu. Dva výherci získají po dvou vstupenkách. Kdo vyhrál, se dozvíte v zítřejším vydání Píseckého deníku.