"Nejvíce práce měli hasiči do půlnoci, poté byla situace v Jihočeském kraji poměrně klidná. Nemáme informace, že by byly zraněné osoby, hasiči nemuseli nikoho evakuovat," sdělila mluvčí HZS JK Vendula Matějů.

Bouřky přišly na Písecko po třetí hodiny odpoledne, kdy zasáhly sever Písecka. „Kroupy nám hlásili lidé ze severozápadního Písecka kolem Čimelic," sdělil včera v 17.15 hodin Jaroslav Hintermüller.

Jen 
v Písku včera napršelo 22 milimetrů srážek, kolem Čimelic to bylo ještě více. „Jednalo se o běžnou letní bouřku. Kroupy u nás nepadaly a neměli jsme zatím ani žádný výjezd," sdělil v pondělí v šest odpoledne starosta SDH Mirotice Stanislav Valtr.

Jeho slova potvrdil i velitel SDH Mirovice Josef Hurtala. „Jel jsem už po bouřce z Písku přes Čimelice, žádných škod jsem si nevšiml. My jsme také nemuseli zasahovat," uvedl Josef Hurtala.

Ještě v úterý se musíme připravit na občasné bouřky, zesílený vítr a hlavně na vydatný, trvalejší déšť. Meteorologové dokonce vydali výstrahu, že se dnes mohou rozlít menší potoky a říčky. „Mohou dosáhnout prvního povodňového stupně," uvedl českobudějovický meteorolog Jaroslav Hintermüller.

Ve středu by se mělo počasí uklidnit. 

(map, boš)