Podle místostarosty Martina Třeštíka, který je ve skupině zabývající se vznikem muzea, mají prostory několik výhod. „Jedná se o městský objekt v centru, který má krásně upravený vestibul, a přístup do patra je bezbariérový výtahem," upřesnil s tím, že výměra budoucího muzea je docela velká – téměř 170 metrů čtverečních.

Práce na vytvoření expozice zajistí pracovníci Milevského muzea. Podle ředitele Vladimíra Šindeláře to nebude nic jednoduchého. „Dobře víme, jak obtížné je připravit expozici, která nám přiblíží historii, ale zároveň bude odpovídat dnešním vysokým nárokům návštěvníků," řekl Vladimír Šindelář, který tak reagoval na to, když se jejich muzeum stěhovalo z prvního na druhé nádvoří premonstrátského kláštera. „Maškarní expozice bude naše hlavní práce pro letošní rok," dodal.

Předseda Maškarního sdružení Milevsko a radní Karel Procházka zdůrazňuje, že si maškary muzeum zaslouží. „Maškary k Milevsku patří a město velmi zviditelňují," řekl a připomněl, že nikde v ČR muzeum maškar není.

Martin Třeštík očekává, že po odečtení vstupného bude provoz muzea stát tři sta až čtyři sta tisíc korun ročně. „Myslíme si, že přínos muzea by měl být větší, ne ve smyslu finančním, samozřejmě, ale ve smyslu uvedení města ve známost," řekl místostarosta, podle kterého nejhrubší nástřel počítá, že by založení muzea mělo stát do milionu korun. Část z toho by mohla pokrýt dotace.

Podporu Milevským podle informací starosty Ivana Radosty přislíbil i ministr kultury Daniel Herman, kterého navštívili před masopustním průvodem, který byl 6. února. „Myšlenku zřídit muzeum přivítal i místopředseda poslanecké sněmovny Jan Bartošek, který se na maškary přijel podívat," řekl.
Muzeum by mělo být netradiční a hodně založené na interaktivní koncepci. Díky němu město vyřeší problém s volnými prostory ve spořitelně, které se mu dlouhodobě nedařilo obsadit.

Milevské maškary se datují od roku 1862 a jsou nejstarší doloženou masopustní tradicí v jižních Čechách. Letos se maškary znovu zapsaly do České knihy rekordů. V průvodu bylo 1248 masek.