Milevsko – Půjčovna elektrokol v Milevsku zahájila oficiálně provoz od začátku týdne, jak bylo plánováno. „Zatím máme pět zaregistrovaných zájemců. Elektrokola se budou půjčovat po Velikonocích,“ uvedl ředitel Domu kultury Milevsko Vít Kratochvíl. Registraci a další agendu totiž zajišťuje infocentrum na náměstí E. Beneše, které spadá pod dům kultury. Fyzicky kola předávají městští strážníci, protože jsou uskladněna v jejich prostorách. Zájemci si je mohou půjčit na tři dny zdarma, ale napřed musí složit kauci. Ta je za jedno kolo tisíc korun.

Původně se diskutovalo o tom, kdo si bude moci elektrokola půjčit. „Kromě místních to mohou být i turisté. Je to projekt na podporu turismu podpořený krajem,“ dodal autor projektu Vít Král, ředitel SMM.

Kola v Písku
Už druhým rokem si mohou zájemci půjčovat elektrokola v píseckém informačním centru, které sídlí ve Sladovně. Je nutná předchozí rezervace, a to na www.pisek.eu, osobně v turistickém informačním centru nebo telefonicky. Kola se zde půjčují od dubna do konce října.