Ve středu 18. listopadu odpoledne řešili policisté a posléze i kriminalisté konflikt dvou mladých mužů v restauraci poblíž centra města. "Muži mezi sebou mají osobní rozbroje již delší dobu a nyní se situace vyhrotila, když jeden z mužů přišel v silně podnapilém stavu do restaurace, kde druhý pracuje, a domáhal se uhrazení škody, kterou mu sok dříve způsobil poškozením automobilu," vysvětlila písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Muži se dohadovali a příchozí měl začít druhému vyhrožovat. Během hádky dokonce vyndal plynovou zbraň s akustickými nábojkami. "Na to druhý muž reagoval útěkem do místnosti v zázemí podniku, kde se schoval," pokračovala mluvčí s tím, že agresor měl kopat do dveří a několikrát vystřelit. Konflikt pokračoval i poté, co z úkrytu utekl zpět do restaurace a došlo k další „strkanici" a výhrůžkám.

Během incidentu nedošlo ke zranění aktérů ani škodám na majetku. Policisté agresora zadrželi a noc strávil v policejní cele. Okolnosti případu dále prošetřují písečtí kriminalisté. Technik na místě zajistil stopy, probíhají výslechy a další úkony trestního řízení.

Vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů vydírání, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví.