Šestačtyřicetiletý  muž chtěl v hájovně u Dolního Ostrovce zabít svoji manželku paličkou na maso a pak spáchat sebevraždu. Jeho pokus mu však nevyšel. Žena přežila a on skončil s podřezanýma rukama u výslechu v Českých Budějovicích. Policisté ho viní z pokusu o vraždu.

Incident místní překvapil. Podle starosty Ostrovce Dušana Országa se jedná o spořádané a vzdělané lidi. „Paní je velmi ochotná, pomáhala nám s údržbou zeleně," řekl starosta Dušan Ország, který dodal, že se v rodině žádný incident do té doby neodehrál. Ten pondělní považuje za zkratové jednání.

Tomu se ve středu divil i místní hospodský Zbyněk Cízl. „Občas ke mně do hospody přišli. Vypadali docela v pohodě," konstatoval provozovatel  hospody U Cízlů Zbyněk Cízl, který manžele osobně neznal. „Ona  je snad dcerou hajného," dodal hospodský.

Podle policie muž vzal v pondělí po půl osmé ráno  paličku na maso a několikrát s ní udeřil svou ženu zezadu do hlavy. Ta se sesunula na podlahu a manžel ji ještě škrtil. „Napadená se po útoku stačila zvednout a vyběhnout ven, kde se skryla před dalším útokem v jiném domě," popsal jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Útočník poté vzal kanystr s benzinem a odešel do ložnice, kde se pořezal na obou zápěstích a založeným požárem chtěl zakrýt stopy svého činu. Benzinem polil skříň s oděvy a hořlavinu zapálil. Pak utekl do lesa, kde se schoval. „Policisté za domem nalezli krevní stopy a za pomoci služebního psa postupovali hlubokým sněhem po trase asi dva kilometry od domu. V lese muže nalezli, svým oděvem mu zaškrtili krvácení a dotáhli ho až k příjezdové komunikaci, kde už čekali záchranáři," doplnil Bajcura.

Požár ložnice způsobil škodu dvě stě tisíc korun. „Zasahující hasiči zvládli požár během dvaceti minut. Podařilo se jim zastavit jej tak, aby se nerozšířil do dalších místností domu. Uchránili majetek za jeden a půl milionu korun," zmínila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Požár likvidovali profesionální hasiči z Písku a jednotka SDH Ostrovec. Ta dorazila k hořící hájovně jako první. „Profesionálové přijeli hned za námi. My jsme jim pomohli s hašením. Když jsme přijeli, muž už vevnitř nebyl," řekl starosta sboru Oldřich Zájeda.

Loni se na Písecku stala jedna vražda, a to 3. února v zahrádkářské kolonii v Písku, kde otec bodl svého syna nožem do břicha.