Na Šumavě v úterý nad ránem klesly teploty k -20 stupňům Celsia. Na stanici Perla u Kvildy to bylo -20,2 stupně, na šumavské Horské Kvildě -17,8 a ve Volarech -17,4. „Rekordní minima pro den ale překonána nebyla,“ uvedla budějovická meteoroložka Eva Houbová. V Budějovicích naměřili nejnižší teplotu -13,7 stupně.

Podle předpovědi bude přes den jasno nebo skoro jasno, v dopoledních hodinách se někde může objevit nízká oblačnost. Teploty se stále budou pohybovat pod bodem mrazu, meteorologové je očekávají v rozpětí minus čtyři až minus sedm stupňů Celsia. „Podobně chladné ráno může být i ve středu a ve čtvrtek,“ uvedla Houbová.

close Horská Kvilda, úterý 9. ledna ráno. info Zdroj: Zdroj: horskakvilda.eu zoom_in Horská Kvilda, úterý 9. ledna ráno.

Při mrazech hrozí podle meteorologů především v noci a po ránu prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla. „Doporučujeme se chránit teplým oblečením ve více vrstvách a vhodnou obuví. Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku. Proti prochladnutí pomáhají teplé nápoje, jídlo a tělesný pohyb," uvedl ČHMÚ.