"Blahopřejeme vám k zisku 26 medailí a děkujeme za reprezentaci kraje," si vyslechli mladí jihočeští sportovci, kteří obsadili první až třetí místo na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2019, od prvního náměstka hejtmanky Josefa Knota a náměstka Pavla Hrocha. Kromě toho si úspěšní mládežníci ze setkání na krajském úřadu, které se konalo v pondělí 9. září, odnesli i drobné dárky a poukázky na nákup sportovních potřeb.

Na krajském úřadu v Českých Budějovicích ocenili úspěšné účastníky Her IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2019.

Na krajském úřadu v Českých Budějovicích ocenili úspěšné účastníky Her IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2019. Foto: Radek Šíma, Krajský úřad Jihočeského kraje

Letní olympiáda se letos konala v Libereckém kraji a mladé jihočeské sportovní naděje na ni v konkurenci svých vrstevníků z ostatních 13 krajů a hlavního města Prahy obsadili deváté místo. „Získali jste celkem 26 medailí, z toho tři zlaté, devět stříbrných a 14 bronzových. Blahopřeje vám k dosaženým výsledkům a věřím, že ze zimní olympiády, kterou hostí v roce 2020 Karlovský kraj, bude medailová sklizeň i umístění ještě radostnější,“ uvedl Pavel Hroch.

Josef Knot pak vedle gratulace připomněl i důležitou roli sportu pro mládež. „Velice mě těší, že tu vidím tolik mladých a pro sport zapálených tváří. Zároveň bych chtěl poděkovat vašim rodičům i trenérům, že vás k aktivnímu pohybu v dnešní přetechnizované době vedou,“ zdůraznil první náměstek hejtmanky s tím, že sport se i pozitivně promítá do formování charakteru mladých lidí.