Elektronická aukce rozhodla o novém provozovateli restaurace v Domě kultury Milevsko, ale ten nastoupit zatím nemůže. Současný nájemce, který dostal výpověď, prostory totiž ještě nevyklidil.

Obě strany čekají na výsledek soudního rozhodnutí. Zatím se líčení neuskutečnilo. „Myslím, že prvoinstanční soud bude brzy, okolo poloviny roku. Jak se to bude vyvíjet dál, je těžké říci. Pokud se obě strany smíří s výsledkem soudu první instance, je věc uzavřená. Pokud ne, může to trvat déle," řekl místostarosta Martin Třeštík.

Proto město plánuje uzavřít  s vítězem výběrového řízení smlouvu o smlouvě budoucí. „S vítězem nemůžeme uzavřít standardní smlouvu, protože nemůže nastoupit. Máme představu, že s ním uzavřeme smlouvu o smlouvě budoucí, kde ho zavážeme k uzavření smlouvy ve chvíli, kdy restaurace bude k dispozici," vysvětlil Martin Třeštík.

Spor mezi provozovatelem restaurace a domem kultury se vleče několik měsíců. Nájemce tvrdí, že má stále platnou smlouvu, dům kultury trvá na výpovědi a na tom, že provozovatel užívá prostory neoprávněně.