Obyvatelé městské části Hradiště se už dočkají splnění požadavku na rozšíření silnice III/140 a vybudování chodníku v úseku od prodejny potravin po náves. Svědčí o tom skončená demolice domu čp. 9, který byl hlavní překážkou pro novou komunikaci. „Po znovuotevření Zátavského mostu tu opět jezdí větší množství aut, včetně náklaďáků. Silnice je úzká, a tak dceru na autobusovou zastávku raději vodím," říká Zdena Černá z Hradišťského sídliště.

Dům byl soukromý a na stodole se už propadala střecha. Dohady o ceně s majitelkou tohoto bývalého statku byly složité. Cenový požadavek byl o 300 tisíc vyšší, než je cena obvyklá v této lokalitě. „Ale město objekt a pozemek nutně potřebuje," zdůraznil při projednávání koupě zastupitel Luboš Průša (Jihočeši).

Zastupitel za ČSSD Ondřej Veselý připomněl, že by město mělo usilovat také o koupi přilehlé zahrady. „Řešily by se tím problémy s parkováním. V sousedství je fotbalové hřiště a pokud jsou zde zápasy nebo tréninky, není kde zaparkovat," uvedl Ondřej Veselý. Majitelka však zahradu prodat nechce.

Zastupitelé souhlasili nejen s vyšší cenou, ale také s dalšími požadavky, mimo jiné že město uhradí daň z nabytí nemovitých věcí.
Ještě než město nechá zpracovat projekt na rozšíření silnice a vybudování chodníku, bude zastupitelům předložena ke schválení smlouva o budoucí dohodě o převzetí stavby. Vlastníkem silnice III/140 je Jihočeský kraj. „Potom může být zhotoven projekt a podány žádosti o územní rozhodnutí a stavební povolení," informoval Rudolf Koraba z odboru investic a rozvoje MÚ v Písku.