„Měli to dodat do konce března. Dostali 335 tisíc korun a nic se neděje," rozčiloval se starosta Mirovic Zdeněk Bárta.

Pro město je zpráva důležitá. „Potřebujeme vědět, zda jsou archeologické nálezy tak důležité, že budeme muset nechat dělat průzkum i na jižní straně náměstí," konstatoval starosta. Archeologové mají hotový průzkum na severní straně, která už je i zrekonstruovaná, a na jižní straně, což je druhá etapa oprav, ho provedli jen zčásti.

„Pevně doufám, že nám zprávu dodají aspoň do doby, než začne druhá etapa rekonstrukce," doplnil Zdeněk Bárta s tím, že archeologům za zpoždění nehrozí žádné sankce.

Archeolog a ředitel oddělení průzkumu a přípravy projektů firmy Labrys, která archeologický průzkum prováděla, Milan Kuchařík slíbil, že příští týden město zprávu dostane. „Bohužel jsme se trochu zpozdili. Řekl jsem, že to bude hotové do začátku června, ale nestihli jsme to. Už to ale finalizujeme a během příštího týdne zprávu městu pošleme," uvedl Milan Kuchařík.

Archeologové našli v severní části náměstí středověké až novověké nálezy a v jižní části, kterou se zatím zabývali jen okrajově, nálezy od 9. století až do novověku. „S další etapou čekáme, až bude chtít město pokračovat," dodal Milan Kuchařík.

Komplikace během rekonstrukce Masarykova náměstí nepřináší Mirovickým jen archeologové. Firma Vyslystav, která opravovala severní stranu náměstí, je od března v konkurzu a město s ní ukončilo smlouvu. Nyní musí sehnat náhradníka na rekonstrukci jižní strany náměstí, která už měla být podle původního harmonogramu také dávno hotová.