Otázku, co s nabouranou hasičskou automobilovou cisternovou stříkačkou značky LIAZ, vyřešili mirovičtí radní. Schválili její prodej.

„Bylo to na doporučení zástupců hasičského záchranného sboru (HZS), kteří konstatovali, že se ji už nevyplatí opravovat,“ uvedl náměstek starosty SDH Mirovice Jiří Jílek.

Dopravní nehoda K zásahu 16. dubna jednotka mirovických dobrovolných hasičů s automobilovou cisternovou stříkačkou nedojela. Na letovské křižovatce jim i přes zapnuté výstražné zařízení neumožnil projet řidič dodávky. Nehoda si vyžádala zranění. Auto hasičů se od té doby používat nedá.

Na zásahovém autě s cisternou pro sedm lidí, které je z roku 1988, jsou podle něj nejvíce poškozené kabina a podvozek. Prodejní cena je znaleckým posudkem stanovená na 150 tisíc korun. Podle starosty města Josefa Vejšického zatím o nákupu náhradního auta neuvažují. „Prioritou je stavba školky, do níž se chceme pustit příští rok. Na nové auto by nám peníze nestačily,“ konstatoval.

Hasiči mají zatím od HZS zapůjčený dopravní devítimístný automobil. Jezdí s ním k zásahům společně s velkým cisternovým autem Tatra 815. Od HZS mají přislíbené předání menší cisterny, až se u nich naskytne nějaká přebytečná.