„Organizujeme ji od roku 2004 a vždy se nám podaří naplnit sebranými věcmi celý kamion a ještě přispět malou finanční částkou na dopravu," uvedla Alena Jannacková, která se na humanitární akci podílí.

V Mirovicích trvá sbírka od úterý 22. května do čtvrtka 31. května vždy ve vybrané dny. „Je to pro nás takhle lepší, než přistavený kontejner na jeden nebo dva dny," zmínila Jannacková. Organizátorky věci vybírají, přebírají a uskladňují  do garáže na dvoře městského úřadu.

Lidé mohou nosit vyřazené, ale ještě upotřebitelné věci, které mohou dál posloužit jiným. Jedná se o oblečení pro děti i dospělé, peřiny, deky, povlečení, ručníky, nepoškozenou obuv či hračky. Všechno musí být čisté a zabalené buď v krabicích nebo v igelitových pytlích. Sbírka naopak nepřijímá ledničky, televize, matrace, koberce, kočárky a podobně.

Dobrovolnice budou věci vybírat ve dvoře mirovického městského úřadu v úterý 22. května, ve čtvrtek 24. května, v úterý 29. května a ve čtvrtek 31. května vždy od 14 do 17 hodin. Odvoz věcí do sběrny Diakonie bude někdy začátkem června.

Sběr organizují Alena Jannacková, Božena Převrátilová a Božena Weinfurterová.