Na druhou stranu je pozitivní, že se podařilo předpokládané náklady ve výši osmi milionů korun srazit na necelých šest milionů korun. Vzhledem k tomu, že celou akci financuje město ze svého, je to obzvláště dobrá zpráva. „Ve výběrovém řízení se nikdo neodvolal, nicméně zahájení se nám o něco posunulo. Přesto firma slibuje, že termín stihne," konstatoval starosta Mirovic Zdeněk Bárta. Termín dokončení je 7. prosince.

Práce mohou v příštích týdnech zdržet ještě archeologové. „Jelikož to financujeme ze svého, termín dokončení jsme dali my a také ho můžeme posunout. To je výhoda toho, že nejsme závislí na žádné dotaci," řekl starosta.

Jako první se bude dělat severní část náměstí, která už je ohraničená dopravními značkami a neprůjezdná. „Autobusové zastávky jsme dočasně přesunuli na spodní část náměstí a po Mirovicích jsou značené objížďky. Přístup do obchodů je zachován, takže to nikoho neomezí," uvedl Zdeněk Bárta s tím, že severní strana má být hotová do konce prázdnin. Pak přijde na řadu jižní strana.
Západní strana náměstí už je hotová a východní na rekonstrukci stále čeká. „Stavební povolení je vydané do konce roku 2015. Předpokládám, že do té doby se dodělá i poslední část," doplnil starosta města.

V rámci oprav se bude dělat nová kanalizace, vodovod, nové veřejné osvětlení na severní části, chodníky i komunikace.