Smutnou zprávu sdílelo město Mirovice na svém facebookovém profilu. „S bolestí v srdci oznamujeme, že nás 12. 11. 2023 navždy opustil dlouholetý starosta města Mirovice a náš kamarád Zdeněk Bárta," uvádí s vyjádřením soustrasti celé rodině.

Zdeněk Bárta usedl do křesla starosty v roce 1994. Za jeho působení se podařilo v Mirovicích opravit školu, postavit pečovatelský dům, opravit řadu komunikací, rybníků, kulturní dům, čističku a vodojem a v neposlední řadě velkou část náměstí. V roce 2018, kdy se po 24 letech rozhodl dál nekandidovat, byl spolu s dalšími dvěma starosty z Písecka Ladislavem Novotným a Lubošem Bolkem oceněný Senátem za více než dvacetiletou práci pro obec.

Kromě samosprávy zasvětil život fotbalu, jehož byl velkým fanouškem a podporovatelem. Příkladně spolupracoval také s dobrovolnými hasiči, za což dostal v závěru svého působení na radnici spolu se starostou mirovického sboru Josefem Hurtalou pamětní medaili.

Poslední rozloučení se Zdeňkem Bártou se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu ve 12.45 hodin v obřadní síni krematoria v Blatné.