Téměř osm milionů korun letos Mirovičtí investují do svého náměstí. To si žádá rekonstrukci už několik let. „Je to pro nás prioritou tohoto roku," potvrdil starosta města Zdeněk Bárta.

Masarykovo náměstí se mělo začít opravovat už loni, ale akci pozdržel kraj, který má rozhodnout o vyřazení části komunikace ze silniční sítě III. tříd. „Komunikace je na našem pozemku a chceme, aby byla převedena  na místní komunikaci," sdělil starosta s tím, že to je jediné, na čem teď zahájení akce závisí.

Během ledna chce město vybrat firmu, která bude dělat výběrové řízení, a hned jak dostane rozhodnutí z kraje, zahájí samotné výběrové řízení.

Opravu mirovického náměstí vítá i Jaroslav N. „Už aby to bylo kompletně opravené, vždyť tohle není náměstí, ale tankodrom," řekl.

Díky dostatku finančních prostředků by se letos společně s plánovanou jižní stranou náměstí mohla stihnout také severní strana. „Uvidíme, jak to bude vypadat po výběrovém řízení, ale rádi bychom to stihli oboje," konstatoval Bárta.

S rekonstrukcí Masarykova náměstí začalo město už v roce 2002, kdy dělalo západní část. Náměstí je památkovou zónou, k čemuž musí Mirovičtí během oprav přihlížet.