Město zatím vybralo firmu, která to bude dělat. Společnost Binter z Českých Budějovic dala nejlepší finanční nabídku, a tak ji zastupitelé schválili jako zhotovitele.

„Hlavním kritériem byla pochopitelně cena. Původně jsme náklady na zateplení odhadovali na deset milionů a výběrovým řízením jsme se dostali na 5,287 milionů korun. Teď bude záležet, jestli se někdo neodvolá," konstatoval starosta města Milan Brunclík. Výběrového řízení se zúčastnilo šest firem. Dvě nabídky byly vyřazeny.

Zateplení by měla firma dokončit nejpozději do konce listopadu tohoto roku. Záruka je pak šedesát měsíců.

Další, co musí Mirotičtí vyřešit, je spolufinancování zateplení obou budov. „Měli bychom dohromady dodat kolem čtyř milionů korun, na které si vezmeme úvěr," informoval Milan Brunclík.

Město oslovilo pět bank, finanční výbor posoudil jejich nabídky a jako nejvýhodnější vyšla Česká spořitelna. Mirotičtí zde přeplatí za čtyři roky splácení sto jedenáct tisíc korun.

Mateřská škola by měla být hotová do konce prázdnin, pak se začne se základní školou. Práce za provozu by neměly být problém, žáci se budou podle potřeby přesunovat ze třídy do třídy.