Práce začaly v červenci a v listopadu už tady žáci začali cvičit. V pátek starostka města Martina Mikšíčková přestřižením pásky oficiálně uvedla tělocvičnu do provozu.

Nejnáročnější proměnou prošla podlaha. Podle ředitele školy Pavla Kozáka odtud nejprve vyvezli přibližně čtyřicet kubíků parket, pak 140 kubíků betonu. Martina Mikšíčková na něj prozradila a zároveň ocenila, že vše odvozil na skládku sám vlastní Tatrou. „Práci nám výrazně usnadnil a urychlil dopravník, který nám zapůjčilo Zemědělské družstvo Cerhonice,“ konstatoval Pavel Kozák.

Čerstvě vymalovaný prostor jen září. Podlahu tu mají úplně novou, stejně tak i topení. Místo starých litinových radiátorů jsou teď umístěné nové, které jsou schované za novým dřevotřískovým obložením, takže se zmenšilo riziko úrazu žáků. V dolní části obložení stěn je umístěný úložný prostor, který slouží zároveň jako lavice, na které se mohou žáci posadit.

Novinkou ve vybavení tělocvičny jsou sklopné basketbalové koše, díky kterým si mohou zahrát basketbal i menší žáci. Hrát se tu dá i nohejbal a volejbal.
Původní nářadí, které bylo v dobrém stavu, tady slouží dál. Jsou to například kruhy a žebřiny, které jsou zrenovované.

Díky správci školy Janu Janouškovi se do moderní podoby proměnily i původní vstupní dveře. Zrekonstruoval je a potáhl koženkou, takže navíc tlumí hluk, který unikal do školních prostor.

Protože firma překročila stanovenou lhůtu dokončení prací o dva týdny, podařilo se řediteli Pavlu Kozákovi vyjednat kompenzaci v podobě kozy na přeskok v hodnotě patnáct tisíc korun. Tu firma ještě dodá.