Jak již Písecký deník před časem informoval, společnost SDS Exmost musela stavbu opustit, protože se dostala do finančních problémů. S nadějnými vyhlídkami seznámila zastupitele na posledním jednání starostka Martina Mikšíčková. „Byli tu zástupci kraje a stavební firmy SDS Exmost, aby posoudili, co vše je na mostě udělané. Je vyhlášené výběrové řízení na dokončení mostu a pokud vše půjde podle plánu, mohl by být most do 15. prosince úplně hotový, nebo na něm bude alespoň vyhotovená mostovka pro pěší," vysvětlila Martina Mikšíčková.

Dodala, že v případě trvající objížďky by měla zajistit zimní údržbu Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK) a na nebezpečném úseku u křížku by mělo být instalováno zrcadlo pro lepší přehled řidičů.  Na objízdné trase by měli také pracovníci SÚS JčK opravit silnici a po ukončení zrekonstruovat celou objízdnou trasu.

Potvrdil to i mluvčí Krajského úřadu Jihočeského kraje Radek Šíma: „V současné době již probíhá výběrové řízení na nového zhotovitele stavebních prací. Rada kraje by měla 4. října  schválit nejvhodnější nabídku."

Dodal, že zástupci Jihočeského kraje předpokládají, že by mohly být stavební práce zahájeny přibližně od 10. října. „Pokud budou vhodné klimatické podmínky, tak most by měl být dokončen do konce letošního roku. Když ne, tak budou udělány takové práce, aby byla provedena betonáž nosné konstrukce, po které by byl přes zimní období umožněn provoz pro pěší," doplnil Radek Šíma.

Oprava objízdné trasy po dokončení stavby mostu, případně pro zimní období, je podle něj v současné době v jednání se SÚS JčK, závodem Písek.