„Zásadním důvodem změny termínu je mé vytížení v zaměstnání. Práce lodního kapitána je v současné době časově náročná, proto nemohu dále tvořit festivalo prázdninách. Věřím, že nový termín bude pro festival šťastným,“ uvedl zakladatel a organizátor festivalu Ladislav Loisa Tomeš.

Program bude jako vždy pestrý a bohatý. Nebudev něm chybět ani oblíbené Divadlo Víti Marčíka, Bilbo Compagnie, Divadlo Toy Machine, Divadlo Buřt, Mirotický divadelní spolek I TOTO!, Divadlo Harmonika, nejlepší kouzelník a iluzionista Radek Bakalář a spousta dalších umělců.

K dvoudenní divadelní hostině na ostrově neodmyslitelně patří večerní hudební lahůdky. Budou tu kapely Sto zvířat, Laura a její tygři, Peshata, Covers For Lovers, Gangsta SKA, Feet of Clay a Závodní ovce.

„Současně s hlavním programem mohou malí i velcí návštěvníci využít nabídku zážitkového doprovodného programu. V areálu ostrova budou nejen výtvarné dílny, ale také dílny hudební, literární a řezbářská,“ dodal Ladislav Loisa Tomeš. Umělecký minijarmark a domácí občerstvení letos doplní stánek se zdravými pamlsky a kávou z Kaférny. V případě tropických teplot osvěží návštěvníky hasičská fontána.

Mirotické setkání loutek a hudby se koná už 16. rokem.

Letos poprvé nebude v srpnu.

Pohádkový ostrov u Dolejšího mlýna v Miroticích ožije rodinným festivalem již 14. a 15. června.

Skladba programu ale zůstává stejně pestrá jako v minulých letech.