Nové je Sdružení nezávislých kandidátů Společně pro Miroticko, které mezi kandidátkami vystřídalo Mirotické sdružení nezávislých kandidátů.

Sdružení nezávislých kandidátů Společně pro Miroticko se skládá z nových jmen, která se před čtyřmi lety ve volbách neobjevovala. Na kandidátní listině mají jako jediní pouze čtrnáct jmen. Ostatní uskupení využila možnosti maximálního počtu, tedy patnácti jmen.

Nejmladším kandidátem sdružení a zároveň všech mirotických kandidátek je osmnáctiletá studentka Lucie Volfová. Nejstarší zástupce z kandidátek je také na listině sdružení. Je to jednasedmdesátiletý důchodce František Leitner.

Největší zastoupení žen má na své kandidátce Občanská demokratická strana, a sice sedm. Obě sdružení nezávislých kandidátů mají po čtyřech ženách a Českou stranu sociálně demokratickou v Miroticích reprezentují tři ženy.

V současné době zasedají v patnáctičlenném zastupitelstvu Mirotic čtyři ženy – Hana Dušková, Marta Hřebejková, Martina Mikšíčková a Lenka Tomešová. Kolik jich zde bude pro nové období, se uvidí po říjnových volbách.

Dnes zveřejňujeme vždy prvních sedm jmen z mirotických kandidátek. Ty v této verzi musely strany podat do úterý 5. října. Ještě se však mohou změnit.

Kandidátky najdete zde.