Na středečním ustavujícím zasedání ji jednohlasně zvolili do funkce ostatní zastupitelé. Místostarostou bude Milan Brunclík (SNK města Mirotice), který v minulých dvou volebních obdobích seděl na křesle starosty. „Martina Mikšíčková získala nejvíc hlasů, a proto by měla být starostkou," řekl Milan Brunclík.

Radu města doplní bývalý místostarosta Ladislav Trejla (ODS), Hana Dušková (ODS) a Martin Maršík (SNK města Mirotice). Do rady se nedostal Petr Bílek (Společně pro Miroticko), který dostal podporu jen pěti zastupitelů.

Patnáctičlenné zastupitelstvo schválilo funkci starostky jako uvolněnou, ostatní budou neuvolnění.

Rada města Mirotic.

Prioritou bude čistota vody, říká starostka

V zastupitelstvu byla jedno volební období, nyní se vrhá rovnou do funkce nejvyšší. Martina Mikšíčková, která ve volbách získala nejvíc hlasů, je novou starostkou Mirotic.

Kdy jste si začala poprvé pohrávat s myšlenkou být starostkou?
Uvažovala jsem o tom už před volbami, předběžná dohoda byla, ale čekali jsme, jak dopadnou volby. Stoprocentně mě přesvědčili až obyvatelé města a jejich podpora.

Určitě je to dobrý pocit. . .
Nádherný.

Místostarostu vám bude dělat zkušený politik Milan Brunclík. Jste za to ráda? Přeci jen jste nováček.
Rozhodně jsem, bude se mi lépe pracovat, když budu vědět, že mám oporu zkušeného starosty.

Nemůžu se nezeptat, čeho byste ráda během následujících čtyř let dosáhla?
Těch věcí je tolik, že nedokážu říct, která je prioritní. Dlouho se tady řeší čistička, dům pro seniory, úprava náměstí, chodníky, rekonstrukce městských bytů, dětské hřiště, škola je třeba dovybavit, je toho strašně moc.

Plánujete tedy pokračovat v rytmu, který tady byl nastavený v uplynulém období?
Práce je rozdělaná, je třeba ji dodělat, takže ano. Prioritou je teď čistota pitné vody, která nás stále trápí. I přes to, že jsme připojeni na Římov a Čevak sice odkaluje, voda čistá není a lidé si stěžují. To bude pro mě na prvním místě.

Co můžete městu nabídnout jako žena na radnici?
Především si myslím, že je úplně jedno, jestli je ve vedení žena nebo muž. Určitě můžu přispět prací. Vždycky, když něco dělám, tak to dělám naplno. 

Martina Mikšíčková (50 let) má za sebou jedno volební období coby zastupitelka. Letos kandidovala jako jednička SNK města Mirotice a komunální volby vyhrála s počtem 213 hlasů.