„Přiklepli nám dotaci na oba objekty, tak to budeme muset zvládnout," konstatoval starosta města Milan Brunclík.

Mateřinka se bude zateplovat přes letní prázdniny. Výběrové řízení už má město hotové a vybralo firmu, která dala nejlevnější nabídku. „Je to 4,9 milionu bez DPH. Popravdě jsem myslel, že to bude méně, ale bohužel," informoval starosta s tím, že město bude doplácet kolem dvou milionů korun ze svého. Zastupitelé firmu schválili na včerejším jednání.

Provoz školky bude omezený, ale to je přes léto vždycky. „I tak mívá školka měsíc prázdniny. Nebyl by ani problém během rekonstrukce přesunout školku do školy, ale o prázdninách jich tam stejně tolik nechodí, tak myslím, že to nebude problém," uvedl Milan Brunclík.

Se základní školou to bude po všech směrech komplikovanější. Jednak z finančního hlediska to bude náročnější. „Náklady odhadujeme na dvanáct milionů korun, takže si určitě budeme muset vzít úvěr, ze svého spoluúčast nezvládneme," řekl starosta Mirotic.

Kromě toho se bude škola zateplovat za provozu. Starosta ani ředitel základní školy Pavel Kozák z toho však obavy nemají. „Většina prací se stejně dělá zvenku a není problém třídy přesunout, když bude třeba. Bude se to koneckonců dělat postupně. Určitě nebudeme přerušovat výuku. Musíme to nějak zvládnout, vždyť už na to čekáme tak dlouho a těšíme se, až to bude hotové," zmínil ředitel školy.

Základní škola se dočká výměny oken, nové fasády i nové střechy.