V bývalém internátu v Sovově ulici chce město vybudovat domov pro seniory, který by byl prvním takovým zařízením v majetku města. V současné době jsou tyto služby v Písku buď krajské, nebo soukromé. Kapacita nestačí. „Z třiceti tisíc obyvatel Písku je osm a půl tisíce lidí nad 60 let. Například domovy Světlo v Písku a Drhovli mají v současné době 500 žádostí o umístění,“ uvedla Michaela Baslerová. Do roku 2030 by bylo třeba navýšit kapacitu těchto zařízení v ORP Písek téměř o 300 míst.

Jedná se o celorepublikový problém. „Výstavba domovů pro seniory i posílení služeb s tím souvisejících by měla nabrat na obrátkách v celé republice,“ podotkla ministryně Jana Maláčová a ocenila záměr města.
Předpokládané náklady na přestavbu objektu v Sovově ulici, kde by mělo vzniknout 55 lůžek, jsou kolem osmdesáti milionů. Písek se bude snažit získat dotaci.

Podle ministryně je třeba podporovat nejen pobytová zařízení, ale také ambulantní a sociální služby a zlepšovat podmínky pro domácí péči.Ministryně Jana Maláčová v Písku navštívila:
Arkádu, sociálně psychologické centrum
dům v Sovově ulici, kde chce město vybudovat domov pro seniory
lokalitu U Honzíčka, kde bývala psychiatrická léčebna a mohl by zde vzniknout například domov se zvláštním režimem