Na opravu střechy historické budovy čp. 1 U Soudu na náměstí E. Beneše putují další peníze. Třetí navýšení je ve výši 1,3 milionu korun, dalších 1,21 milionu korun jde na statickou stabilizaci říms na budově. Kývli na to zastupitelé na středečním mimořádném zasedání.
  

Zastupiteli Václavu Pavlečkovi, který, jak řekl, není podrobně informovaný, přijde částka vysoká. 
  

David Lukeš, vedoucí odboru investic a správy majetku města MÚ Milevsko, vysvětlil, že se při stavbě museli vypořádat s nepředvídatelnými problémy. „Když firma měla měnit stávající pozednice, přišlo se na to, že zhruba před 150 až 170 lety, kdy se stavěl krov, který nyní opravujeme, zedníci původní pozednici nevyndali a jenom ji obezdili a položili na ni další," popsal zastupitelům jedno z úskalí David Lukeš. „Jak se odlehčila krovem celá římsa, na některých místech se objevily praskliny," uvedl k dalšímu problému. 
  

Starosta Ivan Radosta doplnil, že je nutné použít hodně betonu na vybudování celého nového věnce. Beton ale není možné objednat najednou, kubík tak nestojí okolo dvou tisíc korun, ale osm tisíc korun. 
  

Opoziční zastupitel Zdeněk Hobzek se dotazoval, zda se na radnici nachází člověk, který by odhadl, na kolik akce vyjde. „Opravdu netušíme, kolik to bude stát?" ptal se Zdeněk Hobzek, který tak reagoval na to, že radní na opravu střechy dvakrát poslali dvě stě tisíc korun a nyní další navýšení řeší zastupitelé. Nebylo by podle něj dobré, kdyby se stalo pravidlem, že by se zastupitelé scházeli kvůli jedné plánované akci. 
  

Starosta reagoval, že předběžnou částku na opravu pochopitelně znali, ale některé věci i podle něj nešly předvídat. Projevily se až při zahájení prací. „Rezervu jsme měli přes dvacet procent, 400 tisíc korun, stavba měla stát kolem dvou milionů korun, 400 tisíc byla dotace. Pak jsme si říkali, že kdyby to stálo 2,5 – 2,8 milionu korun, bylo by to pořád dobré. Je to stará budova. I tato částka je ale absolutně nedostačující. Stalo se něco, co ani odborníci ne z úřadu nebo z firmy nemohli poznat dopředu. Bohužel," konstatoval starosta, který jednal s projektantem i dendrologem. Uzavřel s tím, že nikoho netěší, že se v objektu utopí tolik peněz. 
  

Město opravu střechy vysoutěžilo za 1,5 milionu korun bez DPH. 
  

Budova čp. 1 je pro město strategická. Nachází se tu knihovna i Galerie M a vedení města počítá s tím, že sem z nedalekého Husova náměstí přesune turistické informační centrum.