Za metr a rok platí korunu. Zastupitelé o záměru  prodeje diskutovali podruhé. Na jejich posledním jednání už padlo rozhodnutí, město pozemky neprodá. Jeden z hlavních argumentů, ke kterému se přikláněla také rada, byly restituční nároky.

Městské pozemky chtějí i premonstráti, kteří by díky restituci měli získat majetek, který areál obklopuje.  Město od kanonie premonstrátů dostalo dopis s prosbou pozastavit rozhodování o převodu pozemků. „Do budoucna bychom tyto pozemky mohli teoreticky vyměnit za ty premonstrátů.  A prodejem bychom si tuto možnost vzali," vysvětlil místostarosta Martin Třeštík.  Město by například mohlo s premonstráty směnit pozemky za ty na skládce, kde by rádo postavilo kompostárnu.

Hlavní diskuze se  ale točila kolem ceny. Nad navrženou částkou 150 korun za čtvereční metr se podivoval předseda střeleckého klubu Milan Krajíc.  „Záměry na prodej podobných pozemků jste vyhlašovali za cenu asi třetinovou. Pozemky u autobazaru nyní prodáváte za 50 korun a za pozemky pro sportovní účely požadujete 150," porovnal Milan Krajíc.

Místostarosta  reagoval tím, že hlavní rozdíl je ve výměře pozemků. „U autobazaru se jedná o zbytkový pozemek, který nemá jiné využití, a tady jde o 5000 metrů čtverečních, které v tuto chvíli prodáváme pro sportovní účely, ale nikdo do budoucna nemůže vyloučit jiné využití," vysvětlil v diskuzi Martin Třeštík a dodal, že zastupitelé mohou navrhnout jinou částku.

Petr Švára z městského úřadu doplnil, že se podle územního plánu jedná o pozemek určený ke sportu a k rekreaci. „Tudíž je tam bohatá možnost výstavby a pozemek je z tohoto hlediska velmi cenný," konstatoval  Petr Švára.
S prodejem takto velké plochy měla problém i Ivana Stráská. „Nevím, co se se střeleckým klubem stane za deset patnáct let. Ptám se, jestli by nebylo lepší to řešit jinak  než prodejem," řekla Ivana Stráská.

Zastupitel Miroslav Doubek  spočítal, že by střelci za pozemky museli zaplatit 750 tisíc korun. „Nevím, jestli si to za tuhle částku koupí," poznamenal Doubek, který se přikláněl k výraznému snížení ceny a také k doplnění podmínky, aby pozemky sloužily k účelu jako doposud, což by bylo ošetřeno případnou pokutou milion korun.

Lubomír Šrámek připomněl, že pozemky, které střelecký klub žádá, nejsou předmětem restituce. „Nemůžeme přeci zvýhodňovat premonstráty, byť poslali dopis. Jestli o ně mají zájem, ať se zúčastní výběrového řízení," konstatoval Lubomír Šrámek. Dodal, že střelecký klub se bojí o to, aby tu mohl dále působit.

Martin Třeštík ale zdůraznil, že obecně by město nemělo prodávat spolkům pozemky. „Rozhodně si nepředstavuji, že pozemky přednostně využijeme k výměně a důsledkem toho bude likvidace střelnice. To bych nikdy nepodporoval, naopak," reagoval místostarosta.

Střelecký klub se rozhodl pozemky koupit například kvůli odvodnění podmáčeného pozemku, který ničí budovu střelnice. „Jde nám o to, abychom naši činnost zachovali pro další generace," řekl  Milan Krajíc.

Lubomír Šrámek se přikláněl k tomu, aby město a klub ještě jednaly. Zastupitel Bohuslav Beneš zase k tomu, aby město odprodalo střelcům pozemek pod budovou za 50 korun za metr a zbytek, aby zůstal v nájmu. Martin Třeštík ale připomněl, že to je jednou z dalších možností. Ovšem střelci požadovali projednat jejich původní žádost a zastupitelé ji nepodpořili.

Sportovně-střelecký klub  Milevsko má na pět desítek členů. Podle slov předsedy Milana Krajíce do areálu investují deset až patnáct tisíc korun ročně. Pozemky chtějí odkoupit i z důvodu, že za ně od loňska kvůli legislativní změně platí nájem pět tisíc korun ročně, což je třetina rozpočtu klubu.