Úpravy centra města, kde Milevsko začalo obnovovat sítě a povrchy, nejen přinesou méně možností k zaparkování v křižovatce nad kostelem, ale také jednosměrnou ulici. Ta vznikne u radnice a povede směrem dolů. Bude ohraničena spojkou, která je před kostelem, a ulicí 5. května. Zbytek ulice bude obousměrný.

„Když si dneska postavíme jednosměrku, ať to bude jakkoliv nádherné, je to absolutně nefunkční," myslí si obyvatel města Dušan Molík, který argumentoval případnou uzavírkou silnice druhé třídy číslo 105 u policie. „Objízdná trasa bude mnohonásobně delší," dodal obyvatel Švermovy ulice Dušan Molík.

„Jaký má jednosměrka vůbec význam?" ptala se zastupitelka Marie Polívková. Starosta Zdeněk Herout vysvětloval, že cílem jednosměrky je zklidnit provoz před radnicí. „A propojit náměstí s radnicí," vyjmenoval starosta Zdeněk Herout, podle kterého jednosměrku doporučuje i městská architektka.

„Nevím, kolika lidem  jednosměrná ulice tím, že se zklidní prostor mezi radnicí a náměstím, udělá radost," poznamenala zastupitelka Marie Jelenová.

Nad změnami se pozastavila i Miroslava Pučelíková. „Moc tomu nerozumím. Kus silnice bude jednosměrný a část obousměrná. Kdo druhým směrem bude jezdit?" ptala se zastupitelka Miroslava Pučelíková, která si i sama odpověděla – řidiči, kteří budou vjíždět a vyjíždět z parkoviště u kostela.

Podle zastupitele Miroslava Doubka se charakter ulice před radnicí výrazně změní  i co se týče parkování. „V současnosti se dá parkovat podél celého náměstí. Tuto část rušíme za cenu chodníků a přímého přístupu k náměstí. Tím přicházíme o parkovací místa," reagoval Miroslav Doubek na změny.

Parkovací místa před radnicí, jak potvrdil vedoucí odboru investic a správy majetku Tomáš Smrčina, skutečně zmizí. Je jich zhruba patnáct. Naopak šest míst vznikne, a to u Frolla.

Kromě jednosměrky  a parkování bude novinkou i odstranění zídky, která opticky odděluje náměstí od radnice.  Dále třeba i pěší zóna.  Ulička, která se nijak nejmenuje a nachází se mezi kostelem a náměstím, tak už nebude průjezdná. Další změnu čeká i oblast zeleně.

K výchozí studii na úpravu centra si město  nechalo  udělat podle místostarostových slov pět stanovisek. Dušan Molík přečetl dokument, který městskou architektku kritizoval. „Když si vyberete jeden, který je negativní, tak to vždycky vyzní velmi jednoznačně. Ale byly tu i tři další, které říkaly, že je to dobré řešení. To už tady nepadlo," reagoval na Dušana Molíka místostarosta Martin Třeštík.

Milevští si nechali projekt na úpravu této části města zrevidovat. Velké změny se prý čekat nedají.