Kolik myslíte, že jich ještě bude?
Už nějaké byly. Myslím, že jich nebude až tak moc. Jsme rádi za každou. Jsme spokojení, jak volby dopadly.

Co pro vás tohle vítězství znamená?
Beru ho jako dílčí vítězství. O to konečné se bude jednat, až sestavíme rozumnou koalici, pokud ji tedy sestavíme.
Vítězství pro mě znamená – aspoň doufám a budu se o to plně snažit – návrat mravnosti do Milevska. To je na prvním místě. Pak jsou to samozřejmě věci finančně – ekonomické a tak dále. Hlavní důvod, proč jsme do voleb šli, se nám splnil.

Byli jste jedněmi z nováčků voleb a vyhráli jste jasně. Jaké jste si před volbami dávali šance?
Přiznám se, že letos to bylo velice neuchopitelné. Udělali jsme mohutnou kampaň s tím, že ji postavíme na slušnosti, vytvoříme silnou kandidátku a oslovíme voliče, naše kamarády, milevské patrioty. I my jsme milevští patrioti. To všechno se povedlo. Dílčí výsledky nám vůbec nedávaly velké šance na úspěch. Měli jsme obavy, že se budou volit standardní velké strany a na nás nezbude prostor. Výsledky nás skutečně mile překvapily, za což Milevčákům velice děkuji.

Co rozhodlo tyto volby?
Myslím si, že kampaní jsme částečně oslovili nové voliče, mladé voliče. Oslovili jsme je nejen kampaní, ale samozřejmě i kandidátkou. Voliči vědí, že jsou v ní lidé, kteří to myslí vážně a dělají to pro Milevsko dlouhodobě. Rozhodla i politika vládnoucí koalice, která pro mě v morální podobě selhala. Myslím si, že stávající koalici nepomohlo ani to, že se ve volebním roce rozdělalo spoustu zakázek, které nejsou dotažené do konce. A vlastně i v den voleb je Milevsko napůl rozkopané. Možná že i to voliče ovlivnilo.

Důležité bude, zda sestavíte koalici. S kým jste ochotní jednat a s kým naopak ne?
Musíme být realisté. Pokud tady budeme chtít mít fungující zastupitelstvo, radu města a radnici, tak koalice bude minimálně tří až čtyřčlenná. S méně to asi nepůjde. Musíme respektovat, jak dopadly volby, dvě současné vládnoucí strany dosáhly nějakých výsledků a my je nemůžeme obejít. Sám za sebe si myslím, že minimálně jednu z nich oslovíme a s tou se budeme snažit jednat, aby nám pomohla koalici sestavit.

Co když ji ale sestaví někdo jiný?
Budeme zklamaní.

Chcete obsadit místo starosty?
Chceme.

Co bude vaše první priorita?
Teď bude hlavní priorita sestavit koalici, až se dohodneme co, kdy a jak, tak dávat rychle dohromady akce, které jsou v běhu. Za dva měsíce nás čeká sestavovaní rozpočtu města a u rozpracovaných akcí – pokud na ně máme vliv – pohlídat si jejich dopracování.
Každá vláda nebo prezident dostávají sto dní hájení. Musíme se snažit, aby to bylo daleko méně. Musíme do toho vletět a snažit se to dát dohromady. Chování radnice a přístup úředníků ke své práci, to bude priorita.

Řekněte mi, jak dlouho budete dnešní vítězství slavit?
Vždycky slavím vnitřně, nejsem klasický slavící typ, který se třeba opije. Vnitřně jsem vyrovnaný, vím, že nás čeká mnoho práce – nejen mě na radnici nebo v koalici, ale i v rodině nebo podnikání.

Jste tedy připravený odsunout podnikání, řekněme, na druhou kolej, kdybyste se stal starostou?
Tento krok připravený mám a budu se s ním – to je samozřejmé – muset poprat.