Milevští budou i v příštím roce platit za odpad 456 korun. Město tak cenu jako jedno z mála nenavyšovalo. „Došli jsme k závěru, že nárůst nákladů, který systém vykázal v loňském roce, zatím nevytváří důvody proto, abychom v této době zvyšovali místní poplatek," vysvětlil na zasedání zastupitelů místostarosta Martin Třeštík (ČSSD) s tím, že šlo asi o šestnáct korun na poplatek.

Miroslav Doubek (Svobodní)  měl ke znění vyhlášky připomínky. Jako jediný pak hlasoval proti jejímu přijetí. Vysvětloval to tím, že by měli zastupitelé vyhlášku ještě prodiskutovat. „Když nám ČEVAK předkládá návrh na cenu vody, tak ho rozebírá na několika stránkách. Tady už několik let po sobě máme vytáhlou částku a vůbec nevíme, za co je. Věřím tomu, že je správná. Není vysoká, ale přesto bych byl rád, kdyby byla doložená," poznamenal Miroslav Doubek k částce 2,374 milionu korun, což byly skutečné náklady za rok 2011 na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu.

Podle Miroslava Doubka město vyhláškou preferuje určité skupiny lidí. Jako příklad uvedl to, že jsou od poplatku osvobozeni obyvatelé domova pro seniory. „Když tam bude napsáno, že všechny důchodce nad sedmdesát let osvobozujeme od poplatku, tak je to správně, ale říkat, že ten, kdo bydlí v jednom domě, nemusí platit, to je diskriminace," myslí si Miroslav Doubek.

Ředitelka Sociálních služeb města Milevska Marie Jarošová vysvětlila, že poplatek za odpad neplatí pouze ti, kteří mají trvalý pobyt v domově pro seniory v ulici  5. května 1372. „To nejsou všichni obyvatelé domova, někteří mají zájem mít trvalý pobyt tam, kde mají svoje byty nebo domy. Máme u nás třicet dva lůžek a předpokládám, že patnáct nebo dvacet lidí má v domě trvalý pobyt. V částce, kterou platí za byt, což je dvě stě korun denně, jsou zahrnuty všechny náklady spojené s odpadem," upozornila ředitelka Marie Jarošová.

Zastupitelé na svém posledním zasedání  schválili  novou vyhlášku, která odráží změny zákona. Ty se například týkají rozšíření okruhu poplatníků nebo zvýšené horní hranice sazby. Maximální cena poplatku tak nově může činit až tisíc korun.