Pět korun zaplatí cestující za jízdu městskou hromadnou dopravou, která by měla začít od příštího roku fungovat v Milevsku. Obyčejné jednorázové jízdné je stanovené, tím to ale nekončí. Hlavní rozhodnutí je na zastupitelích. Ti budou řešit, zda uvolní na zajištění základní dopravní obslužnosti na území města peníze. Půjde zhruba o půl milionu korun.

Zastupitel z opoziční ODS Ladislav Bendula se domnívá, že MHD je v Milevsku potřeba. „Je to služba lidem. Určitě by měla fungovat, ale je otázka, jak často, aby to vyhovovalo lidem i možnostem města," řekl Ladislav Bendula, který neměl zprávy o tom, že budou zastupitelé MHD řešit.

Starosta Ivan Radosta podotkl, že radní doporučují zachovat rozsah současné linky 360050. Tu doposud platil Jihočeský kraj. Ten ovšem už delší dobu avizoval, že nebude hradit dopravu pro potřebu měst. A to byl i případ Milevska a linky 360050 Milevsko – Milevsko, žel. st. – Sepekov, která zajíždí na staré sídliště i k poliklinice.

Jihočeský kraj bude platit zajíždění linky mimo město, v tomto případě do Sepekova. „Jihočeský kraj bude hradit spoje vedené do Sepekova mimo intravilán města," potvrdil Ivan Študlar, poradce hejtmana pro dopravu.

Milevští zatím nerozhodli, zda dají peníze na to, aby autobusy obsluhovaly lokality, kam ještě nejezdily. Jde o Cukavu či Hůrka. „Musíme to spočítat. Ono se řekne, zajeďte na Cukavu, ale to jsou obrovské částky," vysvětlil starosta s tím, že tam není ani zastávka. Tento problém se týká i ulice 5. května, kde proti chystané zastávce dokonce vznikly petice.

Dopravní obslužnost by měla po městě zajišťovat společnost ČSAD Autobusy České Budějovice, se kterou město uzavře smlouvu na dva roky.