Navýšení platů řidičů autobusů a prodloužení trasy čtyř spojů se promítne do ceny městské hromadné dopravy v Milevsku. Dodatek ke stávající smlouvě s provozovatelem linek společností ČSAD Autobusy České Budějovice schválili milevští radní.

„Za letošní rok jsme platili 592 443 korun a od roku 2017 budeme platit o 147 047 korun více, tedy celkem 739 490 korun," upřesnil starosta Ivan Radosta.

Dodal, že se na čtyřech linkách ve městě prodlouží trasy a ročně tu autobusy najezdí o 1156 kilometrů víc.  Navíc vznikne nová zastávka u věžáku, se kterou se původně nepočítalo. „Krátit linky jsme nechtěli, protože je to služba občanům," dodal Ivan Radosta.

Kvůli bezohledným lidem ale podle jeho slov ubyde jedna autobusová zastávka, a to u novinového stánku na Mírovém náměstí v Komenského ulici. „Řidiči autobusů si stěžovali, že jim tam zaparkovaná auta blokují příjezd, a to přesto, že je tam zastávka a dopravní značka zákaz zastavení. ČSAD tam proto u dvou spojů zrušilo licenci na zastavení," odůvodnil Ivan Radosta.

Dodal, že tam často auta stojí až po křižovatku. Městská policie tam zatím udílela pokuty ve výši dvou set korun. Teď ale dostala pokyn, aby pokuta byla až do horní sazby dvou tisíc korun. „Minulý týden jsme dostali fotografii, která dokládá, že ve 14.58 hodin tam bylo osm aut," dodal Ivan Radosta.