Na úřad jen v nezbytných případech

V Milevsku jsou úřední hodiny v pondělí a středu od 9 do 10.30 a od 14 do 15.30 hodin. Lidé musí nejprve zavolat a osobně přijít jen v nutných případech.

Poliklinika je zavřená, lékaři jsou na telefonu

Od pondělí 16. března je uzavřená budova polikliniky v Milevsku. Neznamená to ale, že lékaři nefungují. „Jsou připraveni ošetřit akutní případy, ale lidé musí nejprve volat. Důvodem tohoto opatření je snaha eliminovat kumulaci osob v čekárnách,“ uvedl místostarosta Milevska Michal Horek. Omezený provoz má v těchto dnech řada ordinací na Písecku, proto zvažte, zda je návštěva lékaře neodkladná, a pokud ano, nejprve se na návštěvě domluvte telefonicky.

Kompostárna je zavřená

Do odvolání se uzavírá areál kompostárny v Sažinově ulici a omezuje se provoz skládky a sběrného dvora Jenišovice na pracovní dny od 8 do 14 hodin.

Veřejné záchody jsou zdarma

Z hygienických důvodů a dodržení bezkontaktního styku se do odvolání poskytují služby veřejných WC na autobusovém nádraží zdarma. Návštěvníky WC město žádá o maximální dodržování hygienických zásad.

Gratulovat se nebude

Město Milevsko oznamuje, že po dobu trvání nouzového stavu jsou zrušeny gratulace jubilantům (80, 85, 90 a více let) spojené s osobní návštěvou.

Pošta zavírá dřív

Česká pošta Milevsko oznamuje, že s platností od 19. března bude mít ve všední dny otevřeno pouze do 16 hodin a v sobotu bude zcela uzavřena.

Kde v Milevsku koupit roušky?

Firma MIBA – domácí práce, Milevsko nabízí bavlněné dvouvrstvé roušky k opakovanému použití za 40 korun za kus. Objednávky e-mailem: info@mibaczech.cz nebo SMS na tel. 732 438 123. Osobní odběr – Milevsko, Blatná ulice (směr na Kovářov, za benzinou), při větším odběru možnost zaslání.