Oba zájemci podávali žádost už na jaře, ale stále neví, zda jim město vyhoví a komu pozemek za zdravotnickým zařízením Humanika v Jarlochově ulici případně prodá. Bude záležet na tom, zda je pozemek pro Milevsko důležitý. Město ho plánuje využít k zásobování Masarykovy ulice. Zda to půjde, stále prověřuje.

„Oslovili jsme projektanta, aby nám ukázal možnosti, zda by nešel využít pro komunikaci, která by ze zadního traktu zásobovala Masarykovu ulici," vysvětlil starosta Zdeněk Herout. Dodal, že obdrželi šest návrhů. „Pokud by se podařil jeden, bylo by to dobré," doplnil starosta.

Návrhy dostaly na stůl také odbory dopravy a správy a investic majetku, které se jimi zabývají.

O prodeji pozemku, který má 394 metrů čtverečních, se vedla diskuze už na posledním zasedání zastupitelů, které se konalo před volbami. Obyvatel Jiří Koliha se v rozpravě dotazoval, jak je možné, že se zastupitelé žádostí o prodej pozemku nezabývali. Podle něj dávno uplynula lhůta na projednání.

Místostarosta Martin Třeštík s jeho slovy nesouhlasil. Jak tehdy vysvětlil, žádost dvakrát projednala rada města, která uložila doplnit k materiálu další podklady. „Jakmile doplněný materiál rada projedná, bude ho následně řešit zastupitelstvo," ubezpečil Martin Třeštík.

K prodeji pozemku přišly dvě žádosti. Jeden záměr hovoří o postavení technických prostorů jako skladu, archivu, prádelny či sušárny a dále kaple. Proti tomu stojí druhý žadatel, který by chtěl rozšířit parkoviště o šestnáct míst. Prvním žadatelem jsou manželé, kteří zdravotnické zařízení Humanika provozují, druhým majitel sousedního pozemku.