Mezi prvním a pátým červnem by mělo milevské koupaliště zahájit svoji druhou sezonu. Návštěvníci si za vstupné připlatí. „Oproti loňskému roku bude vyšší," řekl  Petr Zelenka, jednatel městské společnosti SPOS, která areál provozuje.

„Zvýšení je z největší části zapříčiněno převodem této služby do jiné sazby DPH, z původních deseti na dvacet procent. Zdražení se řádově pohybuje okolo deseti procent. U vstupného pro dospělé, které loni činilo třicet korun za osobu, bude letos čtyřicet korun," upřesnil Petr Zelenka, podle kterého by narůst cen neměl mít vliv na počet návštěvníků. 

„I přes toto zdražení, které se dotklo všech provozovatelů, jsou pořád naše ceny oproti konkurenčním areálům v okolí velmi příznivé. A jsou nižší," dodal.

Areál koupaliště  během jara obsadili řemeslníci a opravovali závady, které objevili po zimě. „Hotová je oprava prasklin na dnech bazénů a akumulační jímka, která je v podzemí a kam jsme doplnili izolační stěrku. Momentálně jsme ve fázi, kdy máme technologickou odstávku," vysvětlil Petr Zelenka. „Čekáme na to, až budeme moci do opravené části napustit vodu. U velkého bazénu by nám to mohli povolit od pondělí," dodal.

Až v Milevsku napustí oba bazény, vodu chemicky upraví a vzorky rozebere krajská hygienická stanice.
Koupaliště ve městě funguje od loňska. V areálu se nacházejí dva bazény, občerstvení či herní prvky pro děti. „Koupaliště a zázemí je prima," napsal po dvou měsících provozu areálu na internetové stránky koupaliště Václav Morava.

Nejbližší koupaliště od Milevska se nachází ve Zvíkovském Podhradí.